[]

متخصص دندانپزشك – زيبایی


[] []

ارتودنسی

ارتودنسی:
در موارد خاصی از بهم ریختگی و بی نظمی دندانها تنها را درمان ارتودنسی خواهد بود و امکان انجام لمینت و کامپوزیت به هیچ وجه روش درمان درست نیست و به آن معنی که حتی اگر کامپوزیت و لمینت عملی باشند درمان انتخابی ارتودنسی خواهد بود.
در موارد بهم ریختگی شدید دندانها، یا دندانهای نیش بیرون زده و یا دندانهای نیش بالاتر از دندانهای دیگر قرار دارند و یا ناهنجاری ها فکی و یا اورلپ های شدید و روی هم آمدن زیاد دندانها و یا فاصله بیشتر از 4 میلیمتر دندانها و یا  در سنین پایین امکان انجام درمانهای کامپوزیت و لمینت به هیچ وجه مجاز نیست و درمان انتخابی 100% ارتودنسی است.

در روشهای معمول ارتودنسی روی هر دندان براکت گذاری میشود (نگینهای مخصوص ارتودنسی) و دندانها به وسیله سیم و کشهای مخصوص به مرور زمان به جایگاه درست خود منتقل میشوند.
در صورتی که شکل و آناتومی تک تک دندانها، فارغ از جایگاه قرارگیری دندان زیبا و استاندارد باشد یعنی نیازی به اصلاح فرم تک تک دندانها نداشته باشیم، بهترین درمان ارتودنسی خواهد بود. اما اگر شکل و دندانها نازیبا باشند به طور مثال ریزتر از حالت معمول باشند بعد از انجام ارتودنسی و منظم کردن، دندانها حالت تورفته و رو به داخل خواهند داشت که اصلا نمای زیبایی به لبخند نخواهد داد، در این موارد باید سایز دندانها با درمانهای زیبای درشتتر شوند و ارجحیت با درمانهای کامپوزیت و لمینت خواهد بود و نه ارتودنسی.

بنابراین اگر شکل و آناتومی دندانها مناست نباشد و یا پوسیدگیهای متعدد در دندانها وجود داشته باشد درمان انتخابی کامپوزیت و لمینت خواهد بود.
در گذشته درمانهای ارتودنسی فقط با براکتهای فلزی رنگ انجام میگرفت اما به علت نمای نازیبا و عدم امان حضور در اجتماع برای سنین بالاتر با براکتهای فلزی متدهای جدید ارتودنسی به شکل ارتودنسی نامرئی یا سرامیکی و نامرئی طراحی شده اند.
این نوع براکتها کاملا همرنگ دندان بوده و در نهایت بعد از انجام ارتودنسی فقط سیم نازک نقره ای روی دندان وجود خواهد داشت و تقریبا از فاصله 3-4 متری نمای ارتودنسی رو دندان مشخص نخواهد بود.


تصاویرراه های تماس با دکتر واقفی

از طریق این فرم و یا شماره تلفن های مطب , تماس بگیرید. ضمنا در صورت نیاز به ویزیت آنلاین رایگان, لطفا اتصویر لبخند خود را طبق نمونه های این بخش به واتس آپ 09129610600 ارسال کنید.

 

همیشه شاد باشید

تماس با دکتر واقفی گالری نمونه کارها